Header Information

 • http_code :HTTP/1.1 200 OK
 • Date :Sun, 17 Nov 2019 22:21:35 GMT
 • Server :Apache
 • Cache-Control :max-age=600
 • Expires :Sun, 17 Nov 2019 22:31:35 GMT
 • Vary :Accept-Encoding,User-Agent
 • Transfer-Encoding :chunked
 • Content-Type :text/html; charset=UTF-8
Array
(
  [0] => Array
    (
      [http_code] => HTTP/1.1 200 OK
      [Date] => Sun, 17 Nov 2019 22:21:35 GMT
      [Server] => Apache
      [Cache-Control] => max-age=600
      [Expires] => Sun, 17 Nov 2019 22:31:35 GMT
      [Vary] => Accept-Encoding,User-Agent
      [Transfer-Encoding] => chunked
      [Content-Type] => text/html; charset=UTF-8
    )

)

DNS Info

 • host :zhurnal.mk | class :IN | ttl :3788 | type :HINFO | cpu :RFC8482 | os : |
 Array
(
  [0] => Array
    (
      [host] => zhurnal.mk
      [class] => IN
      [ttl] => 3788
      [type] => HINFO
      [cpu] => RFC8482
      [os] => 
    )

)
 

ALL Links

Total Links:379

 • Skip to content
 • Agjencia Zhurnal.mk
 • Ballina
 • Maqedonia
 • Rajoni
 • Lajme nga Kosova
 • Lajme nga Shqipëria
 • Bota
 • Ekonomi
 • Kronika
 • Editorial
 • Showbiz
 • Sport
 • Kulturë
 • Më tepër..
 • ZhurnalTV
 • Kuzhina
 • Zbavitje
 • Opinion
 • Arkivi i Lajmeve (2009-20***)
 • Arsimi dhe Shkenca
 • Intervista
 • Teknologji
 • Kuriozitete
 • Medicina
 • Auto
 • Foto Gallery
 • Video Gallery
 • Ballina
 • Maqedonia
 • Rajoni
 • Lajme nga Kosova
 • Lajme nga Shqipëria
 • Bota
 • Ekonomi
 • Kronika
 • Editorial
 • Showbiz
 • Sport
 • Kulturë
 • Më tepër..
 • ZhurnalTV
 • Kuzhina
 • Zbavitje
 • Opinion
 • Arkivi i Lajmeve (2009-20***)
 • Arsimi dhe Shkenca
 • Intervista
 • Teknologji
 • Kuriozitete
 • Medicina
 • Auto
 • Foto Gallery
 • Video Gallery
 • Marketingu
 • Rreth nesh
 • Impresum
 • Kontakt
 • Privacy Policy
 • Marketingu
 • Rreth nesh
 • Impresum
 • Kontakt
 • Privacy Policy
 • Ballina
 • Maqedonia
 • Rajoni
 • Lajme nga Kosova
 • Lajme nga Shqipëria
 • Bota
 • Ekonomi
 • Kronika
 • Editorial
 • Showbiz
 • Sport
 • Kulturë
 • Më tepër..
 • ZhurnalTV
 • Kuzhina
 • Zbavitje
 • Opinion
 • Arkivi i Lajmeve (2009-20***)
 • Arsimi dhe Shkenca
 • Intervista
 • Teknologji
 • Kuriozitete
 • Medicina
 • Auto
 • Foto Gallery
 • Video Gallery
 • Ballina
 • Maqedonia
 • Rajoni
 • Lajme nga Kosova
 • Lajme nga Shqipëria
 • Bota
 • Ekonomi
 • Kronika
 • Editorial
 • Showbiz
 • Sport
 • Kulturë
 • Më tepër..
 • ZhurnalTV
 • Kuzhina
 • Zbavitje
 • Opinion
 • Arkivi i Lajmeve (2009-20***)
 • Arsimi dhe Shkenca
 • Intervista
 • Teknologji
 • Kuriozitete
 • Medicina
 • Auto
 • Foto Gallery
 • Video Gallery
 • Editorial: Marrëveshje e fshehtë mes pushtetit dhe opozitës për ikje të kriminelëve!
 • Turqia dëbon afër 50.000 migrantë nga Stambolli, ato niset drejtë Ballkanit?
 • ‘SKANDAL’, në OHIS ka zhivë që mund të vret gjithë Europën (Detaje)
 • A do të mbijnë portale të reja si këpurdha para zgjedhjeve për të “përfituar” para shtetërore?
 • Antikorrupsioni “dridhë” Angjushevin, a e ka rradhën edhe Kreshnik Bekteshi?!
 • Maqedoni
 • Më tepër
 • Editorial: Marrëveshje e fshehtë mes pushtetit dhe opozitës për ikje të kriminelëve!
 • Turqia dëbon afër 50.000 migrantë nga Stambolli, ato niset drejtë Ballkanit?
 • Sasoli: Mosdhënia e datës për RMV- në, qëndrim i gabuar
 • Muça edhe sot në aksion për gjelbërimin e Shkupit: Doktorët e ardhshëm ia dinë vlerën ajrit të pastër
 • Ndotja e ajrit kërkon qasje më serioze
 • Vjetërsimi i lëndëve shihet si amnisti e heshtur
 • Dënohen 203 shoferë nën ndikimin e alkoolit
 • Mickoski: Ende s’kemi vendosur për ministrat
 • Këshilli i BE-së diskuton të martën për reformën e zgjerimit
 • Shënon rënie numri i vdekshmërisë te foshnjat e lindura para kohe
 • Remenski: Nga dokumentet e gjetura VMRO do të ketë shumë kokëdhimbje
 • Pendarovski nesër viziton Beogradin, pritet nga Vuciq
 • Kthimi i grave dhe fëmjëve nga Siria, Pajaziti: Viktimat të mos stigmatizohen, duhen ndihmuar
 • Peter Beyer: Mes Evropës, Ballkanit dhe SHBA
 • Nivele alarmante të ndotjes së ajrit në Shkup
 • Rregullat e reja të punësimit në Gjermani
 • Solza Gërçeva: Slogani “Macedonia the Great”, një arsye e mirë për ta djeg marrëveshjen e Prespës
 • Dhjetë persona janë arrestuar gjatë kontrollit në shtatë objekte hotelierike
 • Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë, ndihet edhe në vendin tonë
 • Nesër dhe pasnesër në Shkup Forumi Ministror – BE Ballkani Perëndimor për Drejtësi dhe Punë të Brendshme
 • Editorial: Marrëveshje e fshehtë mes pushtetit dhe opozitës për ikje të kriminelëve!
 • Moti sot në Maqedoninë e Veriut
 • Alarm i kuq në Kroaci, moti i keq i afrohet gjithë Ballkanit
 • Bie numri i azilkërkuesve në Gjermani
 • Mickoski: Rruga drejt BE-së po bëhet gjithnjë e më e vështirë
 • Arta Bushi kampione e karates në Maqedoni
 • Gjenë gjethe në bukë
 • Banorët e Bellanicës në hall me ujërat e kanalizimit, Komuna thotë se s’ka buxhet
 • Jovanoviq i shpall rivalitet Vuçiqit: Kthim sa më të shpejtë që të të mposht me ndershmëri
 • Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra
 • Pamjet e plantacionit gjigand të drogës në Spanje, e drejtonte grupi i shqiptarëve
 • Kush ishte Ali Pashë Gucia
 • Plagoset rëndë një shqiptar në Milano
 • Tërmeti i 21 shtatorit “mobilizon” qeverinë
 • Burg për ndryshim etiketash!?
 • Si shpëtoi Qiproja nga fondet e paligjshme dhe ndikimi rus në ekonomi
 • Trump fillon herët kontrollin fizik vjetor
 • Në Irak vazhdojnë protestat kundër qeverisë
 • Opinion
 • “Mini-Shengeni” si arenë e përplasjeve të brendshme
 • Imazhi i drejtësisë është fytyra e Gruevskit
 • Gjeopolitikë: Ballkani Perëndimor pas refuzimit nga BE-ja
 • Mini Schengeni; një ide e shkëlqyer në një kontekst jo të përkryer!?
 • Shengeni i Vogël apo Hileja e Madhe?
 • Kur pushteti tallet me inteligjencën e qytetarëve
 • Pamje nga aksidenti i tmerrshëm në Podujevë, ku mbeti i vdekur një person
 • Zhduket një djalë në Ferizaj
 • Prizren: Nusja rrëzon vjehrrën në tokë
 • Shkup, 8 aksidente gjatë 24 orëve të fundit
 • Kryetari i OEMVP-së Nebi Hoxha pjesëmarrës në Samitin Macedonia 2025 dhe është panelist në temën: “Mundësitë e financimit për NVM”.
 • Aleksandra Shkëmbi Antovska nga UNIQA fiton çmimin për biznes të suksesshëm
 • Elezi: Po finalizohen projekte infrastrukturore në rajonin e Pollogut!
 • Carovska: Me rritjen e pensioneve për 700 denarë, pensioni mesatar do të jetë 15.500 denarë
 • “E diela me Bekim Fehmiun” sjell filmin “Tufa”
 • Nga Arbana Osmani, Angela Martini dhe Princeshë Elia, fytyrat publike që shkruan libra për këtë panair
 • “Javët e kinematografisë hungareze” për fatet njerëzore në kohë të ndryshme
 • Agim Sulaj vlerësohet me “Grand Prix Aydin Dogan Stamboll”, konsiderohet Oscari i karikaturës
 • SHOWBIZ
 • Çifti i njohur ka pasuri 265 milionë dollarë, nuk do t’ua lënë asnjë cent fëmijëve të tyre
 • Mali i Zi heq dorë nga pjesëmarrja në “Eurovision”
 • Lulja ka dalë në qytet, befason me kombinimin në veshje
 • Me dekolte të hapur, Fjolla Morina provokon nga vetura
 • Këngëtarja shqiptare rrëzohet keq gjatë parakalimit në tapetin e kuq (Video)
 • Një nënë super-tërheqëse si Ariana, ju ‘shkrin’ me pamjen e fundit
 • Rikthehet Malësori me këngën “Mikpritja e shqiptarit”
 • Safete Mustafen e shndërrojnë në “kukull plastike”
 • Dhurata Dora paralajmëron ****a të re?
 • Vjen reagimi i Ronela Hajatit ndaj ‘thumbave’ të Samantës
 • Pas ndarjes nga Mozzik, Loredana habit me gjestin ndaj Getinjos
 • Sinani me gruan në festë, Andrra rrëmben gjithë vëemndjen
 • SPORT
 • Rashica po bëhet baba
 • Nis ceremonia e inaugurimit të stadiumit të ri në Tiranë
 • Kosova e mbyll sonte fushatën kualifikuese për Euro 2020 si mikpritëse e Anglisë
 • Deschamps: Shqiptarët dashuri për futbollin, Mbappe bën diferencën
 • Atmosfera në Vjenë para ndeshjes Austri-Maqedonia e Veriut
 • Kërcënohet Antonio Conte, merr një zarf anonim me një plumb brenda
 • Bale: Të luash për Uellsin më tërheqëse sesa për Real Madridin
 • 12 milionë euro për renovimin e stadiumit “Adem Jashari” në Mitrovicë
 • Ronaldo mesazh Sarrit me përqafimin që i bëri Santosit, i cili deklaroi se nuk ka dyshuar kurrë në CR7
 • Ibrahimovic dëshiron ta përfundojë karrierën në Itali
 • Klopp shfrytëzon raportet e mira me Dortmundin, gati për transferimin e Sanchos
 • Juventusi kthehet pas Donnarummas, ka gati dy lojtarë që mund t’i përdorë në marrëveshje
 • Kuzhina
 • Mish viçi me pana dhe kërpudha
 • Supë krem patate
 • Ëmbëlsirë greke me mjaltë
 • Lazanje me spinaq
 • Si të bëhen qofte të shijshme: Truk i amvisave me eksperiencë
 • Sallatë me proshutë dhe spinaq
 • Patëllxhanë të mbushur me oriz dhe djathë
 • Tavë me makarona dhe kofsha pule
 • KURIOZITETE
 • Prezantohet kamionin i parë autonom (Video)
 • Afrikani zhvarrosi prindërit për këtë arsye
 • Keni dhimbje fyti? Ja mënyra më e lehtë për t’i lehtësuar dhimbjet
 • Britanikja gjashtëvjeçare bëhet vajza më e re që ngjitet në Kilimanxharo, drejt të njëjtës maje malore u nis edhe pas dy javësh
 • Turisti vdes në tentative për të bërë një selfie
 • Çfarë mund të mësojmë nga njerëzit e mençur
 • 4 arsye të mëdha për të blerë brokoli çdo ditë të sezonit të tij
 • Ishulli në Filipine, të cilin mund ta merrni me “qira” për 60 euro për një natë
 • AUTOMOBILIZËM
 • Veturat e veçanta që pritet të prezantohen në “L.A. Auto Show”
 • Misioni i “Lamborghinit” për të ndryshuar të ardhmen e superautomobilave elektrikë
 • Krahas katër modeleve të këtij viti, Mercedes do ta sjellë edhe GLA të ri
 • Audi tregon për herë të parë dukjen e e-tron Sportback, konfirmon datën e prezantimit të RS Q8
 • Land Rover Defender bëhet pjesë e skenave aksion në filmin e ri të James Bond
 • Ferrari lanson veturën super sportive Roma GT me 612 kuajfuqi
 • BMW M3 shfaqet duke u testuar, duket se është gati për të hyrë në prodhim
 • Audi S8 luksoz, nga 0 në 100 km/orë për vetëm 3.57 sekonda
 • Rreth neshLajme, raporte dhe rrëfime nga më të ndryshmet do të zënë vend në faqen tonë, duke i njoftuar lexuesit me zhvillimet në hapësirën mbarëshqiptare dhe më gjerë.Më tepër...
 • ImpresiumMësoni më shumë rreth Bordit drejtues të Agjencisë së Lajmeve Zhurnal.mkMë tepër..
 • MarketinguAgjencioni Informativ ZHURNAL gjithashtu i është dedikuar prezantimit të kompanive të ndryshme te vizituesit e tij më gjerë me posibilitetet e pakufizuara të marketingut në internet. Imagjinoni marketingun direkt te konsumatori i cili kërkon shërbimin, produktin apo ofertën tuaj vetëm duke vizituar portalin informativ. Më tepër..
 • Impresum
 • Marketingu
 • Kontakt
 • Zhurnal.mk
 • Zhurnal.mk
 • Zhurnal.mk
 • Copyright 20*** © All rights Reserved. Design by ANET.com.mk
 • Accept
 • Reject
 • Read More
 • Privacy Overview
 • Necessary
 • Non-necessary
 • Site Color

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/themes/astra/assets/css/minified/style.min.css?ver=2.1.3

 • #FFF: 15

 • #EAEAEA: 13

 • #EEE: 12

 • #808285: 8

 • #0274BE: 7

 • #CCC: 6

 • #000: 4

 • #D9D9D9: 4

 • #666: 3

 • #757575: 3

 • #F9F9F9: 3

 • #21759B: 2

 • #F1F1F1: 2

 • #3A3A3A: 1

 • #FAFAFA: 1

 • #E7E7E7: 1

 • #E6E6E6: 1

 • #4169E1: 1

 • #999: 1

 • #222: 1

 • #191970: 1

 • #FF0: 1

 • #111: 1

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-includes/css/dist/block-library/style.min.css?ver=5.3

 • #8ED1FC: 2

 • #00D084: 2

 • #7BDCB5: 2

 • #FCB900: 2

 • #0693E3: 2

 • #9B51E0: 2

 • #313131: 2

 • #ABB8C3: 2

 • #EEE: 2

 • #FF6900: 2

 • #CF2E2E: 2

 • #F78DA7: 2

 • #32373C: 2

 • #EDEFF0: 1

 • #E2E4E7: 1

 • #00739C: 1

 • #40464D: 1

 • #8F98A1: 1

 • #000: 1

 • #FFF: 1

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/plugins/cookie-law-info/public/css/cookie-law-info-public.css?ver=1.8.1

 • #FFF: 2

 • #333: 2

 • #2981E4: 1

 • #D45500: 1

 • #2575CF: 1

 • #FC9200: 1

 • #FF5C00: 1

 • #FFB515: 1

 • #E62727: 1

 • #E22092: 1

 • #111: 1

 • #C81E82: 1

 • #91BD09: 1

 • #161616: 1

 • #749A02: 1

 • #CF2525: 1

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/plugins/cookie-law-info/public/css/cookie-law-info-gdpr.css?ver=1.8.1

 • #000: 11

 • #FFF: 9

 • #0070AD: 6

 • #00ACAD: 6

 • #FFFFFF: 5

 • #343438: 3

 • #D6D6D6: 3

 • #212529: 3

 • #E3E1E8: 3

 • #4A6E78: 2

 • #2A2A2A: 2

 • #CCCCCC: 2

 • #F3F3F3: 2

 • #F2F2F2: 1

 • #F6F6F9: 1

 • #28A745: 1

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/plugins/secure-copy-content-protection/public/css/secure-copy-content-protection-public.css?ver=1.6.5

 • #C5C5C5: 2

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/plugins/header-footer-elementor/assets/css/header-footer-elementor.css?ver=1.1.4

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/plugins/elementor/assets/lib/eicons/css/elementor-icons.min.css?ver=5.4.0

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/plugins/elementor/assets/lib/animations/animations.min.css?ver=2.7.5

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/plugins/elementor/assets/css/frontend.min.css?ver=2.7.5

 • #FFF: 9

 • #818A91: 7

 • #D4D4D4: 6

 • #D9534F: 5

 • #5CB85C: 3

 • #F0AD4E: 3

 • #0077B5: 2

 • #5BC0DE: 2

 • #E6E9EC: 2

 • #1AA1D8: 1

 • #2EBD59: 1

 • #2CA5E0: 1

 • #F80: 1

 • #FE7A15: 1

 • #EB4924: 1

 • #00ADEE: 1

 • #BD081C: 1

 • #F26522: 1

 • #FF4500: 1

 • #DA552F: 1

 • #4CAF50: 1

 • #00AFF0: 1

 • #589442: 1

 • #FFFC00: 1

 • #1AB7EA: 1

 • #AF0606: 1

 • #026466: 1

 • #21759B: 1

 • #CD201F: 1

 • #0099E5: 1

 • #55595C: 1

 • #CCD6DF: 1

 • #25D366: 1

 • #7BB32E: 1

 • #1DA1F2: 1

 • #6441A5: 1

 • #665CAC: 1

 • #F4731C: 1

 • #DF2029: 1

 • #45668E: 1

 • #35465C: 1

 • #7AC142: 1

 • #999: 1

 • #A4C639: 1

 • #666: 1

 • #1769FF: 1

 • #205081: 1

 • #39F: 1

 • #000: 1

 • #222: 1

 • #373A3C: 1

 • #6D7882: 1

 • #495157: 1

 • #F4F6F7: 1

 • #B01B1B: 1

 • #39B54A: 1

 • #05CC47: 1

 • #005BE2: 1

 • #DD4B39: 1

 • #E24329: 1

 • #262626: 1

 • #487AA2: 1

 • #EC1C40: 1

 • #00AB6B: 1

 • #333: 1

 • #006400: 1

 • #D30C5C: 1

 • #EA4C89: 1

 • #EA4335: 1

 • #3B5998: 1

 • #2D5BE3: 1

 • #0063DC: 1

 • #273A4B: 1

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/plugins/elementor-pro/assets/css/frontend.min.css?ver=2.7.3

 • #FFF: 28

 • #55595C: 11

 • #1DA1F2: 9

 • #0077B5: 8

 • #EA4335: 8

 • #D4D4D4: 7

 • #818A91: 6

 • #494C4F: 5

 • #E6E9EC: 5

 • #FEC449: 5

 • #FEB416: 5

 • #0967A0: 5

 • #2CA5E0: 4

 • #6441A5: 4

 • #35465C: 4

 • #FFC82C: 4

 • #026466: 4

 • #CCC: 4

 • #EB4924: 4

 • #21759B: 4

 • #25D366: 4

 • #1AB7EA: 4

 • #45668E: 4

 • #3B5998: 4

 • #39F: 4

 • #FFFC00: 4

 • #DD4B39: 4

 • #005BE2: 4

 • #00AFF0: 4

 • #BD081C: 4

 • #F4731C: 4

 • #FF4500: 4

 • #EF3F56: 3

 • #373A3C: 3

 • #AAA: 3

 • #E1E8ED: 3

 • #0D0D0D: 3

 • #A1A6A9: 2

 • #555: 2

 • #000: 2

 • #D9534F: 2

 • #1AA1D8: 1

 • #589442: 1

 • #DF2029: 1

 • #00ADEE: 1

 • #F80: 1

 • #4CAF50: 1

 • #7BB32E: 1

 • #2EBD59: 1

 • #FE7A15: 1

 • #B3B3B3: 1

 • #ECEEEF: 1

 • #AEBCB9: 1

 • #F26522: 1

 • #6D7882: 1

 • #495157: 1

 • #CD201F: 1

 • #0099E5: 1

 • #AF0606: 1

 • #1C2022: 1

 • #F0AD4E: 1

 • #5CB85C: 1

 • #D3CED2: 1

 • #697882: 1

 • #A4C639: 1

 • #5BC0DE: 1

 • #222: 1

 • #777: 1

 • #ADADAD: 1

 • #EAEAEA: 1

 • #F7F7F7: 1

 • #999: 1

 • #1769FF: 1

 • #487AA2: 1

 • #262626: 1

 • #00AB6B: 1

 • #EC1C40: 1

 • #273A4B: 1

 • #7AC142: 1

 • #333: 1

 • #205081: 1

 • #EA4C89: 1

 • #0063DC: 1

 • #2D5BE3: 1

 • #DA552F: 1

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/plugins/ultimate-elementor/assets/min-css/uael-frontend.min.css?ver=1.20.0

 • #FFF: 26

 • #000: 8

 • #EFEFEF: 5

 • #565656: 5

 • #D9534F: 3

 • #INFSCR: 3

 • #CCC: 3

 • #333: 2

 • #EDEDED: 2

 • #7A7A7A: 2

 • #F9F9F9: 2

 • #4D6FA9: 2

 • #4285F4: 2

 • #595959: 2

 • #3C763D: 2

 • #AF0606: 2

 • #5CB85C: 1

 • #DFF0D8: 1

 • #F0AD4E: 1

 • #CFCFCF: 1

 • #555: 1

 • #EAEAEA: 1

 • #CAE6BE: 1

 • #F2DEDE: 1

 • #111: 1

 • #EEE: 1

 • #E8C4C4: 1

 • #6EC1E4: 1

 • #A94442: 1

 • #0085BA: 1

 • #FFD8A0: 1

 • #C1B7B7: 1

 • #FEC011: 1

 • #FF9242: 1

 • #D32323: 1

 • #F15C4F: 1

 • #CCD6DF: 1

 • #FFAB40: 1

 • #61CE70: 1

 • #BE2626: 1

 • #3A5A97: 1

 • #E37400: 1

 • #BFC0C6: 1

 • #818A91: 1

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/plugins/elementor/assets/lib/font-awesome/css/all.min.css?ver=2.7.5

 • #EEE: 1

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/plugins/elementor/assets/lib/font-awesome/css/v4-shims.min.css?ver=2.7.5

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/uploads/elementor/css/global.css?ver=1572295034

 • #CC0000: 131

 • #7A7A7A: 73

 • #54595F: 44

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/uploads/elementor/css/post-10.css?ver=1573778353

 • #FFFFFF: 48

 • #CC0000: 38

 • #000000: 12

 • #E0E0E0: 6

 • #C1BB47: 1

 • #6EC1E4: 1

 • #C47200: 1

 • #23A455: 1

 • #F6F6F6: 1

 • #C000DD: 1

 • #F9F9F9: 1

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/uploads/elementor/css/post-127.css?ver=1573256558

 • #FFFFFF: 12

 • #000000: 6

 • #CC0000: 4

 • #FFF: 3

 • #CE0000: 2

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/uploads/elementor/css/post-172.css?ver=1572554645

 • #FFFFFF: 6

 • #CECECE: 1

 • #CC0000: 1

 • #000000: 1

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/uploads/astra-addon/astra-addon-5dcbb8440fdcf1-23095789.css?ver=2.1.4

 • #AST: 3

 • #FFF: 2

 • #757575: 1

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/plugins/addthis/frontend/build/addthis_wordpress_public.min.css?ver=5.3

 • CSS Link: https://fonts.googleapis.com/css?family=Roboto%3A100%2C100italic%2C200%2C200italic%2C300%2C300italic%2C400%2C400italic%2C500%2C500italic%2C600%2C600italic%2C700%2C700italic%2C800%2C800italic%2C900%2C900italic%7CRoboto+Slab%3A100%2C100italic%2C200%2C200italic%2C300%2C300italic%2C400%2C400italic%2C500%2C500italic%2C600%2C600italic%2C700%2C700italic%2C800%2C800italic%2C900%2C900italic%7CArsenal%3A100%2C100italic%2C200%2C200italic%2C300%2C300italic%2C400%2C400italic%2C500%2C500italic%2C600%2C600italic%2C700%2C700italic%2C800%2C800italic%2C900%2C900italic%7CAbel%3A100%2C100italic%2C200%2C200italic%2C300%2C300italic%2C400%2C400italic%2C500%2C500italic%2C600%2C600italic%2C700%2C700italic%2C800%2C800italic%2C900%2C900italic&ver=5.3

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/plugins/elementor/assets/lib/font-awesome/css/fontawesome.min.css?ver=5.9.0

 • #EEE: 1

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/plugins/elementor/assets/lib/font-awesome/css/solid.min.css?ver=5.9.0

 • CSS Link: https://zhurnal.mk/wp-content/plugins/elementor/assets/lib/font-awesome/css/brands.min.css?ver=5.9.0

 • Whois Information

  Server Information

  Google Trend

  Stripped HTML Tag View

  HTTP/1.1 200 OK Date: Sun, 17 Nov 2019 22:21:35 GMT Server: Apache Cache-Control: no-cache Cache-Control: max-age=600 Expires: Sun, 17 Nov 2019 22:31:35 GMT Vary: Accept-Encoding,User-Agent Transfer-Encoding: chunked Content-Type: text/html; charset=UTF-8 Agjencia Zhurnal.mk – News Agency © ZHURNAL.mk Skip to content Agjencia Zhurnal.mk Ballina Maqedonia Rajoni Lajme nga Kosova Lajme nga Shqipëria Bota Ekonomi Kronika Editorial Showbiz Sport Kulturë Më tepër.. ZhurnalTV Kuzhina Zbavitje Opinion Arkivi i Lajmeve (2009-20***) Arsimi dhe Shkenca Intervista Teknologji Kuriozitete Medicina Auto Foto Gallery Video Gallery Menu Ballina Maqedonia Rajoni Lajme nga Kosova Lajme nga Shqipëria Bota Ekonomi Kronika Editorial Showbiz Sport Kulturë Më tepër.. ZhurnalTV Kuzhina Zbavitje Opinion Arkivi i Lajmeve (2009-20***) Arsimi dhe Shkenca Intervista Teknologji Kuriozitete Medicina Auto Foto Gallery Video Gallery Search Close Marketingu Rreth nesh Impresum Kontakt Privacy Policy Menu Marketingu Rreth nesh Impresum Kontakt Privacy Policy Ballina Maqedonia Rajoni Lajme nga Kosova Lajme nga Shqipëria Bota Ekonomi Kronika Editorial Showbiz Sport Kulturë Më tepër.. ZhurnalTV Kuzhina Zbavitje Opinion Arkivi i Lajmeve (2009-20***) Arsimi dhe Shkenca Intervista Teknologji Kuriozitete Medicina Auto Foto Gallery Video Gallery Menu Ballina Maqedonia Rajoni Lajme nga Kosova Lajme nga Shqipëria Bota Ekonomi Kronika Editorial Showbiz Sport Kulturë Më tepër.. ZhurnalTV Kuzhina Zbavitje Opinion Arkivi i Lajmeve (2009-20***) Arsimi dhe Shkenca Intervista Teknologji Kuriozitete Medicina Auto Foto Gallery Video Gallery Search Close Të rekomanduara Editorial: Marrëveshje e fshehtë mes pushtetit dhe opozitës për ikje të kriminelëve! Turqia dëbon afër 50.000 migrantë nga Stambolli, ato niset drejtë Ballkanit? ‘SKANDAL’, në OHIS ka zhivë që mund të vret gjithë Europën (Detaje) A do të mbijnë portale të reja si këpurdha para zgjedhjeve për të “përfituar” para shtetërore? Antikorrupsioni “dridhë” Angjushevin, a e ka rradhën edhe Kreshnik Bekteshi?! Sasoli: Mosdhënia e datës për RMV- në, qëndrim i gabuar 17.11.2019 Maqedoni Bruksel, 17 nentor – Kryetari i Parlamentit Europian, Dejvid Sasoli e ka vlerësuar si të gabuar qëndrimin e tre vendeve të Bashkimit Europian të cilat … Më tepër Të rekomanduara Editorial: Marrëveshje e fshehtë mes pushtetit dhe opozitës për ikje të kriminelëve! Turqia dëbon afër 50.000 migrantë nga Stambolli, ato niset drejtë Ballkanit? Marketing do 25.11.2019 Lajme nga Maqedonia Sasoli: Mosdhënia e datës për RMV- në, qëndrim i gabuar Muça edhe sot në aksion për gjelbërimin e Shkupit: Doktorët e ardhshëm ia dinë vlerën ajrit të pastër Ndotja e ajrit kërkon qasje më serioze Vjetërsimi i lëndëve shihet si amnisti e heshtur Dënohen 203 shoferë nën ndikimin e alkoolit Mickoski: Ende s’kemi vendosur për ministrat Këshilli i BE-së diskuton të martën për reformën e zgjerimit Shënon rënie numri i vdekshmërisë te foshnjat e lindura para kohe Remenski: Nga dokumentet e gjetura VMRO do të ketë shumë kokëdhimbje Pendarovski nesër viziton Beogradin, pritet nga Vuciq Kthimi i grave dhe fëmjëve nga Siria, Pajaziti: Viktimat të mos stigmatizohen, duhen ndihmuar Peter Beyer: Mes Evropës, Ballkanit dhe SHBA Nivele alarmante të ndotjes së ajrit në Shkup Rregullat e reja të punësimit në Gjermani Solza Gërçeva: Slogani “Macedonia the Great”, një arsye e mirë për ta djeg marrëveshjen e Prespës Dhjetë persona janë arrestuar gjatë kontrollit në shtatë objekte hotelierike Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë, ndihet edhe në vendin tonë Nesër dhe pasnesër në Shkup Forumi Ministror – BE Ballkani Perëndimor për Drejtësi dhe Punë të Brendshme Editorial: Marrëveshje e fshehtë mes pushtetit dhe opozitës për ikje të kriminelëve! Moti sot në Maqedoninë e Veriut Alarm i kuq në Kroaci, moti i keq i afrohet gjithë Ballkanit Bie numri i azilkërkuesve në Gjermani Mickoski: Rruga drejt BE-së po bëhet gjithnjë e më e vështirë Arta Bushi kampione e karates në Maqedoni Marketing Rajoni dhe Bota Kosovë Gjenë gjethe në bukë Banorët e Bellanicës në hall me ujërat e kanalizimit, Komuna thotë se s’ka buxhet Jovanoviq i shpall rivalitet Vuçiqit: Kthim sa më të shpejtë që të të mposht me ndershmëri Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra Shqipëri Pamjet e plantacionit gjigand të drogës në Spanje, e drejtonte grupi i shqiptarëve Kush ishte Ali Pashë Gucia Plagoset rëndë një shqiptar në Milano Tërmeti i 21 shtatorit “mobilizon” qeverinë Bota Burg për ndryshim etiketash!? Si shpëtoi Qiproja nga fondet e paligjshme dhe ndikimi rus në ekonomi Trump fillon herët kontrollin fizik vjetor Në Irak vazhdojnë protestat kundër qeverisë Marketing Opinion “Mini-Shengeni” si arenë e përplasjeve të brendshme Imazhi i drejtësisë është fytyra e Gruevskit Gjeopolitikë: Ballkani Perëndimor pas refuzimit nga BE-ja Mini Schengeni; një ide e shkëlqyer në një kontekst jo të përkryer!? Shengeni i Vogël apo Hileja e Madhe? Kur pushteti tallet me inteligjencën e qytetarëve Kronika / Ekonomi / Kulturë Kosovë Pamje nga aksidenti i tmerrshëm në Podujevë, ku mbeti i vdekur një person Zhduket një djalë në Ferizaj Prizren: Nusja rrëzon vjehrrën në tokë Shkup, 8 aksidente gjatë 24 orëve të fundit Ekonomi Kryetari i OEMVP-së Nebi Hoxha pjesëmarrës në Samitin Macedonia 2025 dhe është panelist në temën: “Mundësitë e financimit për NVM”. Aleksandra Shkëmbi Antovska nga UNIQA fiton çmimin për biznes të suksesshëm Elezi: Po finalizohen projekte infrastrukturore në rajonin e Pollogut! Carovska: Me rritjen e pensioneve për 700 denarë, pensioni mesatar do të jetë 15.500 denarë Kulturë “E diela me Bekim Fehmiun” sjell filmin “Tufa” Nga Arbana Osmani, Angela Martini dhe Princeshë Elia, fytyrat publike që shkruan libra për këtë panair “Javët e kinematografisë hungareze” për fatet njerëzore në kohë të ndryshme Agim Sulaj vlerësohet me “Grand Prix Aydin Dogan Stamboll”, konsiderohet Oscari i karikaturës SHOWBIZ Çifti i njohur ka pasuri 265 milionë dollarë, nuk do t’ua lënë asnjë cent fëmijëve të tyre Mali i Zi heq dorë nga pjesëmarrja në “Eurovision” Lulja ka dalë në qytet, befason me kombinimin në veshje Me dekolte të hapur, Fjolla Morina provokon nga vetura Këngëtarja shqiptare rrëzohet keq gjatë parakalimit në tapetin e kuq (Video) Një nënë super-tërheqëse si Ariana, ju ‘shkrin’ me pamjen e fundit Rikthehet Malësori me këngën “Mikpritja e shqiptarit” Safete Mustafen e shndërrojnë në “kukull plastike” Dhurata Dora paralajmëron ****a të re? Vjen reagimi i Ronela Hajatit ndaj ‘thumbave’ të Samantës Pas ndarjes nga Mozzik, Loredana habit me gjestin ndaj Getinjos Sinani me gruan në festë, Andrra rrëmben gjithë vëemndjen SPORT Rashica po bëhet baba Nis ceremonia e inaugurimit të stadiumit të ri në Tiranë Kosova e mbyll sonte fushatën kualifikuese për Euro 2020 si mikpritëse e Anglisë Deschamps: Shqiptarët dashuri për futbollin, Mbappe bën diferencën Atmosfera në Vjenë para ndeshjes Austri-Maqedonia e Veriut Kërcënohet Antonio Conte, merr një zarf anonim me një plumb brenda Bale: Të luash për Uellsin më tërheqëse sesa për Real Madridin 12 milionë euro për renovimin e stadiumit “Adem Jashari” në Mitrovicë Ronaldo mesazh Sarrit me përqafimin që i bëri Santosit, i cili deklaroi se nuk ka dyshuar kurrë në CR7 Ibrahimovic dëshiron ta përfundojë karrierën në Itali Klopp shfrytëzon raportet e mira me Dortmundin, gati për transferimin e Sanchos Juventusi kthehet pas Donnarummas, ka gati dy lojtarë që mund t’i përdorë në marrëveshje Kuzhina Mish viçi me pana dhe kërpudha Supë krem patate Ëmbëlsirë greke me mjaltë Lazanje me spinaq Si të bëhen qofte të shijshme: Truk i amvisave me eksperiencë Sallatë me proshutë dhe spinaq Patëllxhanë të mbushur me oriz dhe djathë Tavë me makarona dhe kofsha pule KURIOZITETE Prezantohet kamionin i parë autonom (Video) Afrikani zhvarrosi prindërit për këtë arsye Keni dhimbje fyti? Ja mënyra më e lehtë për t’i lehtësuar dhimbjet Britanikja gjashtëvjeçare bëhet vajza më e re që ngjitet në Kilimanxharo, drejt të njëjtës maje malore u nis edhe pas dy javësh Turisti vdes në tentative për të bërë një selfie Çfarë mund të mësojmë nga njerëzit e mençur 4 arsye të mëdha për të blerë brokoli çdo ditë të sezonit të tij Ishulli në Filipine, të cilin mund ta merrni me “qira” për 60 euro për një natë AUTOMOBILIZËM Veturat e veçanta që pritet të prezantohen në “L.A. Auto Show” Misioni i “Lamborghinit” për të ndryshuar të ardhmen e superautomobilave elektrikë Krahas katër modeleve të këtij viti, Mercedes do ta sjellë edhe GLA të ri Audi tregon për herë të parë dukjen e e-tron Sportback, konfirmon datën e prezantimit të RS Q8 Land Rover Defender bëhet pjesë e skenave aksion në filmin e ri të James Bond Ferrari lanson veturën super sportive Roma GT me 612 kuajfuqi BMW M3 shfaqet duke u testuar, duket se është gati për të hyrë në prodhim Audi S8 luksoz, nga 0 në 100 km/orë për vetëm 3.57 sekonda Rreth neshLajme, raporte dhe rrëfime nga më të ndryshmet do të zënë vend në faqen tonë, duke i njoftuar lexuesit me zhvillimet në hapësirën mbarëshqiptare dhe më gjerë.Më tepër...ImpresiumMësoni më shumë rreth Bordit drejtues të Agjencisë së Lajmeve Zhurnal.mkMë tepër..MarketinguAgjencioni Informativ ZHURNAL gjithashtu i është dedikuar prezantimit të kompanive të ndryshme te vizituesit e tij më gjerë me posibilitetet e pakufizuara të marketingut në internet. Imagjinoni marketingun direkt te konsumatori i cili kërkon shërbimin, produktin apo ofertën tuaj vetëm duke vizituar portalin informativ. Më tepër.. Previous Next © 2009-20*** AGJENCIA E LAJMEVE ZHURNAL Dimitrie Cupovski 4-2/11 1000 Shkup, R. Maqedoni All rights reserved. Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal". Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin. Redaksia Zhurna.mk Regjistrohu Newslettter Merrë lajme në Viber Merrë lajme në WhatsApp Rreth nesh Impresum Marketingu Kontakt Follow Us Zhurnal.mk Zhurnal.mk Zhurnal.mk Rr.8-ma, Udarna Brigada, nr. 20b -1000 Shkup, MaqedoniPhone: +38923217815Email: info@zhurnal.mk Copyright 20*** © All rights Reserved. Design by ANET.com.mk This website uses cookies to improve your experience. We'll****ume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.Accept Reject Read MorePrivacy & Cookies Policy Privacy Overview This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are as essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience. Privacy Overview This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are as essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience. Necessary Always Enabled Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information. Non-necessary Non-necessary Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.

  Similar site & Feed

  Ads

  Alexa Stats

  Google Image Search

  Loading
  Created by BATW 2014. Terms of Use and Privacy Policy
  Your IP: